AMF AX Mobile Framework

Aplikacja MipCloud AMF udostępnia wszystkie funkcje systemu Microsoft Dynamics AX niezbędne do obsługi czynności produkcyjnych i magazynowych na ekranie przenośnego terminala lub ekranu dotykowego.

Dzięki zastosowaniu technologii .NET aplikacja współpracuje z szeroka gamą urządzeń przenośnych, wyposażonych w system Microsoft Windows Mobile.

Poza standardowymi mechanizmami nadawania uprawnień, udostępnianymi przez system Microsoft Dynamics AX, aplikacja MipCloud AMF oferuje dodatkowe, dedykowane mechanizmy zabezpieczeń i zatwierdzeń.

Charakterystyka pracy na MipCloud AMF

(przykład Magazyn)

Pracownicy zyskują wygodny dostęp do systemu on-line, nawet z najdalszych części magazynu. Dzięki wsparciu dla wbudowanych w terminale czytników kodów kreskowych rejestrowanie transakcji przebiega szybko i bezbłędnie.

MipCloud AMF to idealne narzędzie do komunikacji. Pozwala doskonale koordynować prace magazynierów zza biurka. Najmocniejszą stroną aplikacji są dobrze przemyślane i sprawdzone procesy, zamodelowane z myślą o szybkości realizacji i gwarantowaniu spójności danych. Całość została zaprojektowana w całkowitej harmonii z logiką systemu Microsoft Dynamics AX.

MipCloud AMF umożliwia sprawne zarządzanie magazynem bez papierowych dokumentów, błędnych rejestracji i długotrwałych poszukiwań wśród regałów.

Microplan AMF uwalnia magazyn od zbędnych dokumentów. Wszystkie zlecenia realizowane są bezpośrednio w systemie. Praca w trybie zleceń magazynowych zapewnia pełną kontrolę nad procesem oraz zgodność danych systemowych z rzeczywistością.

Dzięki MipCloud AMF precyzyjne zlokalizowanie towaru zajmuje zaledwie kilka sekund. W każdym momencie magazynier może sprawdzić bieżące położenie towaru – wystarczy zlecić transport, a towar już po paru chwilach znajdzie się we wskazanym miejscu.

Prowadzenie inwentaryzacji jeszcze nigdy nie było tak proste! MipCloud AMF wspiera proces inwentaryzacji. Pozwala wielokrotnie skrócić czas spisywania stanów z natury. Rejestracja w trybie odczyt - stan optymalizuje prace i przyspiesza przebieg zliczania. Możliwa jest zarówno inwentaryzacja całościowa jak i cząstkowa (dla danego asortymentu lub fragmentu magazynu).

Procesy zamodelowane w MipCloud AMF eliminują najczęstsze przyczyny pomyłek magazynierów, zapewniając tym samym długotrwałą zgodność stanów wykazywanych w systemie z rzeczywistą ilością na magazynie.

Aktualne wiarygodne dane o posiadanych zapasach stanowią podstawę większości istotnych decyzji. Aplikacja MipCloud AMF umożliwia rejestrowanie w systemie informacji o transakcjach magazynowych w czasie rzeczywistym.

MipCloud AMF umożliwia zlecanie i kontrolę realizacji czynności magazynowych bez potrzeby przemieszczania sie z biura. Daje możliwość przesyłania komunikatów tekstowych do wybranych magazynierów, wprost na ich terminale.