Deweloperstwo budowlane

Dynamiczny rozwój firm deweloperskich, odnotowany w ciągu kliku ostatnich lat na rynku polskim, stawia przed nimi szereg nowych wyzwań. Są one związane z walką o najwyższą jakość oferowanych usług, bezkonkurencyjność oraz to, co stanowi o sukcesie działalności firmy deweloperskiej, pozyskiwanie klientów oraz zdobywanie ich zaufania.

W toku wieloletniej współpracy z Partenrami z branży deweloperskiej stworzyliśmy kompleksowe rozwiązanie informatyczne składające się z systemy do zarzadzania całym przedsiębiorstwem oraz niezależnego, ale zintegrowanego z nim systemu klasy CRM.

Zarządzanie firmą deweloperską

Potrzeba sprawowania kontroli nad inwestycjami budowlanymi, optymalizacja kosztów, efektywna obsługa klientów oraz niezawodna komunikacja pomiędzy pracownikami działów firmy deweloperskiej, to tylko niektóre pośród istotnych czynników, przyczyniających się do wzrostu konkurencyjności firm deweloperskich. Od ich powodzenia zależy rozwój, poprawa sytuacji finansowej oraz budowania stabilnej pozycji na rynku deweloperskim.

Odpowiedzią na te potrzeby jest system Microsoft Dynamics AX wraz ze zintegrowanym Modułem Deweloperskim, będącym autorskim projektem naszej firmy. Produkt ten stworzony został w oparciu o kilkuletnie doświadczenie zdobyte przez zespoły projektantów, analityków biznesowych oraz programistów w branży deweloperskiej.

Podstawowym założeniem funkcjonalnym Modułu Deweloperskiego jest obsługa i zarządzanie kontraktami (umowami sprzedaży) dla mieszkań, garaży, pomieszczeń gospodarczych, usługowych oraz innych produktów.

CRM - mipDeweloper

mipDeweloper to zestaw narzędzi i procedur istotnych w zarządzaniu kontaktami z klientami oraz kompleksowej obsłudze procesu sprzedaży mieszkań, domów i lokali im pokrewnych przez firmy deweloperskie.

Swoimi modułami wspiera działy sprzedaży, marketingu, najmu, obsługi klienta, księgowości oraz projektowania. Umożliwia analizowanie zapisanych w nim danych pod różnym kątem w zależności od potrzeb użytkownika. Pozwala w szybki sposób ukazać wszystkie informacje na temat klientów danej firmy.

Zakres funkcjonalny:

Rejestracja wszystkich informacji o produktach deweloperskich: mieszkania, domy, komórki lokatorskie, garaże, miejsca parkingowe, grunty itp.
Do produktu dołączone mogą być plany, foldery.
System opracowanych kwerend zapewnia szybkie i łatwe wyszukiwanie po wielu parametrach.
Możliwość grupowania produktów według inwestycji.
Zlecanie i wykonywanie projektów aranżacji.
Prowadzenie procesu sprzedaży przez kolejne jego etapy: rejestracja klienta, rezerwacja lokalu i kolejkowanie - automatyczne tworzenie listy osób zainteresowanych produktem, umowa sprzedaży wraz z harmonogramem płatności i jego realizacjami.
Prowadzenie procesu najmu powierzchni biurowych: rejestracja potencjalnego klienta, tworzenie umów najmu na określone powierzchnie i usługi dodatkowe.
Ewidencja konkurencyjnych inwestycji na rynku najmu.
Rozliczanie pośredników w zakresie pozyskiwania klientów zainteresowanych wynajmem powierzchni biurowych.
Prowadzenie procesu obsługi po sprzedażowej: przyjmowanie zgłoszeń od klientów, zlecanie zmian aranżacyjnych do biura projektowego, raporty o rodzajach usterek.
Rejestrowanie pism skierowanych do wykonawców i klientów.
Analizowanie zgromadzonych danych według określonych kryteriów.
Organizowanie kampanii marketingowych dla potencjalnych i obecnych klientów.
Delegowanie zadań pracownikom przez swoich przełożonych.
Generowanie w MS Word dokumentów na podstawie szablonów.
Planowanie kalendarza działań związanych z klientami.
Analiza konkurencji.

Zakres integracji:

'mipDeweloper' współpracuje z MS Excel, MS Word, MS Outlook, stronami WWW, systemami klasy ERP.

 

Korzyści z wdrożenia:

Oszczędność czasu i nakładów finansowych
Większa efektywność pracy
Sprawniejsza organizacja pracy we wszystkich działach firmy
Bardziej efektywne działania z zakresu promocji i reklamy
Poprawa zadowolenia Klientów
Wzrost sprzedaży